خانه / بازدیدها / عیادت صمیمانه مدیر و کارکنان نرجس از دکتر محمدحسن شیخ الاسلامی

عیادت صمیمانه مدیر و کارکنان نرجس از دکتر محمدحسن شیخ الاسلامی

رکورد دار مهربانی و انسان­ دوستی

جشن رمضان موسسه خیریه نرجس هرساله با حضور خیرین بزرگوار این سرای مردمی برگزار می­گردد در این میان برخی از خیرین هم­چون ستارگان پرنور روشنی ­بخش این محفل انسان­ دوستی هستند، بی شک جناب آقای دکتر محمدحسن شیخ­ الاسلامی نیز در ردیف همین ستارگان پرفروغ انسان­ دوستی قرار می گیرند. دکتر شیخ­ الاسلامی که همواره در مراسم جشن رمضان نرجس حضور داشته­ اند به علت بیماری و کسالت در مراسم امسال حاضر نبودند.

به همین دلیل و به منظور قدردانی از این خیر بزرگوار مدیر عامل و مسوولین موسسه نرجس با حضور در منزل ایشان از این چهره برجسته علمی و انسانی عیادت کردند.

بهاالدینی مدیرعامل موسسه نرجس ضمن ابراز خوشحالی از سلامت جناب شیخ­ الاسلامی گفتند: در حقیقت صاحبان اصلی سرای نرجس شما خیرین بزرگوار هستید، شما که در همه جا یار و یاور این سرای مردمی بوده­اید.

زندگی شما به عنوان کسی که بیشترین آمار اهدا خون را دارد می تواند الگو وسرمشق انسان­ دوستی، فداکاری و کمک به هم­نوع باشد.

جناب آقای دکتر شیخ­ الاسلامی در جریان این دیدار ضمن خیر مقدم گفتند: بسیار خرسندم که امروز در خدمت شما بزرگواران از موسسه نرجس هستیم، موسسه­ ای که در آن کار خدایی و صحیح صورت می گیرد. خدمت­ رسانی به افرادی که توانایی لازم را ندارند از برترین کارهاست.

شیخ ­الاسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه کمک رسانی امیرالمومنین حضرت علی (ع) به نیازمندان گفتند: حضرت علی(ع) شب هنگام و دور از چشم مردم به نیازمندان کمک می کردند و به صورت ناشناس به آن­ها یاری می رساندند.

همان­طور که مستحضرید بهترین نوع کمک که در نزد خداوند نیز جایگاه بالایی دارد، کمک­هایی است که مخفیانه و بدون اطلاع افراد انجام می شوند.

یکی از مصادیق کامل این مسئله اهدا خون است. من وقتی خون اهدا می کنم نمی دانم این خون به چه کسی می رسد، هم­چنین گیرنده ­ی خون نیز نمی داند این خون را چه کسی اهدا کرده است.

در پایان این دیدار بهاالدینی ضمن دعوت مجدد از دکتر شیخ الاسلامی جهت حضور در موسسه نرجس برای ایشان آرزوی طول عمر و سلامتی کرد.

 بیو گرافی:

محمدحسن شیخ الاسلامی (زاده ۱۳۱۳، شیراز) رکورددار اهدای خون است. وی دارای مدرک دکترای پزشکی، متخصص پاتولوژیکلینیکال و سرژیکال (آسیب­شناسی بالینی و تشریحی) از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و فوق تخصص ایمونوهماتولوژی (ایمن شناسی و انتقال خون) از دانشگاه لندن است.

تحصیلات:

دکتر شیخ الاسلامی پس از اتمام دوره پزشکی در دانشگاه جندی شاپور اهواز، دوره فیزیک پزشکی خود را در maxplank آلمان گذرانده است. شیخ ­الاسلامی دوره تخصص خود را در رشته پاتولوژی کلینکال سرجیکال دانشگاه علوم پزشکی شیراز گذراند و برای اخذ درجه فوق تخصص در رشته blood transfusion و immunohematogooy  به دانشگاه لندن اعزام و موفق به اخذ عضویت نظام پزشکی بریتانیا گردید. شیخ ­الاسلامی پس از بازگشت به ایران در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان استادیار بخش پاتولوژی مشغول فعالیت شد. دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال­های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۸ از ایشان به عنوان استاد نمونه تقدیر به عمل آورد.

افتخارات:

دکتر شیخ­ الاسلامی در سال ۱۳۸۲ با بیش از ۱۹۲ بار اهداء خون و در هر مرتبه ۵۰۰cc  (معادل ۹۲ لیتر خون) به رکورد جهانی دست یافت. شیخ ­الاسلامی که به واسطه فعالیت­های ارزشمند علمی- تخصصی خود پیش از این نیز با عنوان پزشک نمونه کشوری شهرت داشت با کسب رکورد بی نظیر جهانی در اهدا خون لقب «سلطان اهدا خون» گرفت و تندیس عشق و ایثار و همچنین نشان عالی سازمان انتقال خون را احراز نمود. کتاب رکوردهای گینس در سال ۲۰۰۳ نام ایشان را در ردیف رکوردهای جهان به ثبت رساند. در سال ۱۳۸۷ به عنوان پزشک برگزیده کشور در همایش سی سال سلامت موفق به دریافت نشان افتخار از رییس جمهور وقت گردید. شیخ­ الاسلامی با بیش از ۱۹۰ بار اهدا خون همچنان در صدر رکوردهای جهانی اهدا خون می باشد. (معادل خون ۶ انسان)


درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

یک × پنج =

bigtheme
x

شاید بپسندید

بازدید هم‌وطنان مقیم آمریکا از سرای نرجس

مؤسسه‌ی خیریه‌ی نرجس به‌عنوان یکی از مراکز نمونه‌ی نگهداری از معلولین، همواره ...